Mělo to vůbec smysl ? Možná !!!

31. prosince 2007 v 20:18 | LízátQo |  Příběhy
Černé vlasy mu padaly přes jedno oko a on si je neustále odhazoval. Najednou zvedl hlavu a já mohla vidět jeho dokonalé modré oči, které si podbarvil tužkou. Podíval se na mě a já se lekla a můj pohled sklouzl na zem.Po chvíli jsem ho projela očima od zdola nahoru. Měl celkem nové conversky, černé kalhoty a modré tričko, které mu ladilo s očima a přesně do těch očí jsem se musela znovu kouknout.
Podal mi ruku, na které měl černé potítko a řekl:,, Ahoj, já jsem Matt, ty jsi ta nová spolužačka?" Ano, byla jsem nová.Přestěhovali jsme se sem před nedávnem kvůli tátově práci. Jeden den v nové škole a já už věděla, že se asi brzo zamiluju. Po pár dnech jsem se doopravdy zamilovala.Milovala jsem Matta celého. Jeho vzhled,eprese,chování,muziku prostě všechno.Každý den jsem procházela kolem jeho skříňky,když jsem šla na matiku a každý den jsem si četla nápis na ní:LÁSKA JE SLEPÁ A PROTO MILUJI TMU! Ano, bohužel měl holku. Jmenovala se Sussi a byla naprosto v pohodě, taková cáklá Emoška.Chodila do vedlejší třídy,ale tam moc kamarádů neměla, protože většinu přestávek trávila s Mattem.
V nové třídě jsem si hned našla kamarády, ale měla jsem i nepřátele. V poslední době jsem se s nima dost hádala a bylo to mezi náma napjatý. Když jsem šla večer od kamarády, počkali na mě na rohu takový temný uličky a chtěli si se mnou vyřídit účty. Chvíli se dohadovali, co by mi mohli udělat a pak se dohodli, že menší kérka by mi neuškodila. Cukala jsem se, ale drželi mě pevně. Jeden vzal cigaretu a chystal se mi tam něco vypálit, když v tom šel okolo Matt. Rád se poflakoval temnjma uličkama večer. Poslouchal hudbu a přemýšlel při tom. Když mě uviděl, jak mě drží ty klui, zařval na ně, ať mě pustí. Chvíli si to rozmýšleli, ale pak mě odhodili k Mattovi. Ten mě pevně objal a zeptal se, jestli je všechno v poho. Když jsem se vzpamatovala, tak sem mu řekla, že je všechno asi v pohodě. Podezíravě se na mě kouknul a ještě jednou mě dlouze objal. Byl to neskutečný pocit bezpečí, ještě někdy jsem se necítila, tak dobře v něčím objetí. Ani jeden z nás netušil, že nás celou dobu sledovala Sussi a že si to vyložila trochu jinak. Pak jsem se s Mattem rozloučila a šla domů.
Další den seděl Matt na lavici a koukal do zdi. Nevypadalo zrovna, že by mu bylo nejlíp. Šla jsem za ním a snažila jsem se mu pomoct. Zeptala jsem se ho, co se stalo a on mi odpověděl:,, Sussi nepřišla do školy a ani mi nebere telefony, neodepisuje na esemesky. To se ještě nikdy nestalo. Vždycky mi aspoň napsala, že je jí blbě." Snažila jsem se ho utěšit, ale nešlo to. Celej den byl nějakej skleslej a s nikým se nebavil. Když jsem šla večer venčit psa, potkala jsem Matta, který se motal po ulici trochu opilý a zoufale brečel. V jedný ruce držel flašku v druhý nějáký dopis. Byl to dopis od Sussi....
Posadila jsem Matta v parku na lavičku a začala jsem číst dopis od Sussi.Bylo v něm napsáno:
Můj nejmilejší Matte,
celou tu dobu jsem tě milovala a nemyslela jsem na jiného kluka než jsi ty. S tebou jsem prožila ty nejhezčí chvíle. Ty jsi byl moje všechno!!! Když jsem šla večer domů, viděla jsem tě, jak se objímáš s jinou. Radší nežít vůbec, než žít bez tebe. Dobře jsem si to promyslela a doufám, že dobře. V životě bych se nevyrovnala s tím, že bych tě ztratila...
Miluju tě...!!! S láskou jenom tvá Sussi....

Nevěděla jsem, co říct. Dívala jsem se na něj, jak se vevnitř tiše užírá a měla jsem pocit, že za to všechno můžu já. Viděla jsem tu naprostou beznaděj v jeho očích. Snažil se najít něco, aby si dokázal, že neumřela, ale byla mrtvá, on to věděl a nemohl to změnit, nemohl tomu zabránit. Pořád brečel. Doprovodila jsem ho domů a snažila jsem se ho znova utěšit. Před dveřma jsem ho objala a řekla, ať se drží. Ještě večer mi přišla esemeska, že Matt nebude chvíli chodit do školy. Chápala jsem to, potřaboval chvíli pauzu.
Večer jsem chodila venčit psa a doufala jsem, že někde potkám Matta, ale nepotkala. Vůbec nevycházel ven a ve škole se mi po něm taky stejskalo. Nikdo mě nemohl rozesmát...Když jsem jednou přišla domů, viděla jsem na stole dopis. Byl pro mě a tak jsem si šla do pojíčku přečíst. Pomalu jsem rozbalila obálku a začala číst. Hltala jsem každé slovo a každé slovo mi zabodávalo nůž čím dál tím hloubš do srdce. Stálo tam:
Milá Veronico,
věděl jsem celou tu dobu, že mě miluješ, ale já miloval Sussi. Promiň! Chovala jsi se ke mě hezky a já tě bral jako nejlepší kamarádku. Víš, já bez Sussi nedokážu žít a nebudu radší žít vůbec, než s mnoha kamarády, ale bez ní. Nejvíc se bojím, že se naše duše po smrti nepotkají, ale doufám, že jo, že naše láska je mnohem silnější. Navštiv prosím někdy můj hrob...!
Ty si mi byla v poslední době nejblíž a proto bych se chtěl s tebou rozloučit. Sbohem!!!
S láskou...Matt X)
Chvíli jsem stála na místě a čekala až mi to pořádně dojde, ale pak jsem začala brečet. Po hodině jsem se trochu probrala a vyběhla jsem na ulici. Ze začátku jsem nevěděla, kam běžím, ale pak jsem pomalu začala směřovat k Mattovu domu. Stála tam pohřební služba a vynášela rakev. Přikrčila jsem se za strom a sledovala jsem to. Za rakví vybýhala Mattova brečící máma a potom táta. Sledovala jsem, jak nakládají rakev, ale neměla jsem sílu, kamkoliv jít. Jenom jsem tam bezmocně stála a mlčela.
Chvíli jsem také přemýšlela o sebevraždě,ale byla to blbost, Mattabych nikdy nezískala. Matt bude milovat Sussi i po smrti a ona jeho. Uvědomila jsem si, že tohle je láska ža za hrob a že je nic nerozdělí. Ani smrt!
Dnes je to přesně rok, co se to stalo a já tu stojím na jejich hrobem a modlím se za to, aby se jejich duše potkaly.
Zdroj : Katchenka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ..EMOGirl.. ..EMOGirl.. | Web | 1. ledna 2008 v 2:48 | Reagovat

happy new year 2008 4ever :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama